Ekspertiz Aşamaları

Ekspertiz Aşamaları

Dinamometre Testi

Motor Performans testi DYNO isimli test cihazıyla yapılır. Aracınızın manuel ya da otomatik olma durumu ile önden veya arkadan çekiş durumuna göre test cihazı üzerine uygun şekilde yerleştirildikten sonra normal yol koşullarındaki gibi aracın hızlanması sağlanarak DYNO test cihazından aracın motoru ile ilgili gerekli sonuçlar alınır. Bu test sonucunda aracınızın motorunun kaç beygir güç ürettiği ve üretilen bu gücün ne kadarının aktarma organlarında kaybedildiğinin, kaç tork güç sağlandığının ve hiçbir test istasyonunda olmayan ve sadece GARANTİLİ ARABAM test istasyonlarında bulunan aracın CER KUVVETİ’nin ne kadar olduğu hesaplanarak rapor halinde sizlere sunulur.Bununla birlikte aracınızdaki ateşleme ve yakıt sistemindeki düzensizlikleri de test sonucunda çıkan grafiklerden görme imkanımız da sağlanmış olur.

Süspansiyon Testi

Süspansiyon test cihazı ile aracınızın dört ayrı amortisörüne eşit oranda titreşim ve hareket verilerek olası bir amortisör ve süspansiyon organlarındaki hataların saptanması sağlanır.Bu test sonucunda araç amortisörlerinin sağlamlık kontrolü, süspansiyon denge kontrolü ile gürültü oranları ve maksimum yer değiştirme kontrollerini yapılarak otomobilinizin yol tutumu bilgilerine kadar hesaplanır ve raporlar halinde size sunulur.

Fren ve El Freni Testi

Fren sistemi testi ile aracın test edilmek istenen dingili elektrik tahrikli tamburlar üzerine çıkarılarak fren yapılır, boşta sürtünme yalpa kontrolü ve her bir dingile ait sol-sağ dengesizliği ölçülür.Test sonucunda sadece geçer kalır bilgisi değil, aracın fren sisteminde bulunan balata disk ömürleri ile varsa aracın fren sistemindeki muhtemel (ABS) arızasını da gösterir.Uygulanan test sonuçları bir grafik ve gerçek görsel fotolarla sizlere rapor halinde sunulur.

İç Ekspertiz

Merkezi Kilit Kontrolü
İç Kapı Kolları Kilitleri Genel Durumu
Airbag Kontrolü
Klima Kontrolü
Orta Konsol Torpido Kontrolü
Korna Kontrolü
Direksiyon ve Tuşları Kontrolü
Teyp,CD Çalar ve Ses Sistemi Kontrolü
Emniyet Kemeri Kontrolü
Tavan Döşeme Kontrolü
Arka ve Ön Döşeme Kontrolü
Yan Kapı Kolları Döşeme Kontrolü
Pedal Lastik Kontrolü
Gösterge Kontrolü
Far ve Silecek Kolları Kontrolü
Ön ve Arka Silecek Genel Kontrolü
Cam ve Dış Dikiz Ayna Genel Durumu
Cam ve Dış Dikiz Ayna Tuşları Kontorlü
Elektrikli ve Isıtmalı Koltuklar Genel Durumu
Koltuk Isıtma ve Düğme Kontrolü
Arka Cam Rezistans Tuşu Kontrolü
Tavan Aydınlatma Kontrolü
Havalandırma Izgaraları Kontrolü
Sunroof Genel Durumu ve İşlevselliği Durumu
Cam Suyu Püskürtme Kontrolü
Yedek Anahtar
Avadanlık, Stepne ve Kriko Kontrolü
Bagaj İçi Genel Durumu
İlk Yardım ÇantasıYangın Tüpü

Kaporta Boya Testi

Kaporta ve boya ekspertizin de aracınıza 101-1001 nokta test diye tabir edilen çok noktalı bir kontrol aşamasıdır. Bu kontroller esnasında aracınızın tüm parçaları kontrol edilir. Herhangi bir parça yada aksamında boya – parça boya – lokal boya yada değişen bir parçanın olup olmadığı ile varsa hasarlı kısımlarının onarılıp onarılmadığı tespit edilmiş olur.Bu kontrol sonucunda aracınızın hangi aksamında nasıl bir işlem olduğu detaylı bir şekilde sonuç raporunda gösterilen rapor olarak sizlere sunulur.

Dış Ekspertiz

Ön Sol Dış Lastik Derinlik Kontrolü
Ön Sağ Dış Lastik Derinlik Kontrolü
Arka Sol Dış Lastik Derinlik Kontrolü
Arka Sağ Dış Lastik Derinlik Kontrolü
Ön Silecekler Kontrolü
Arka Silecekler Kontrolü
Ön Sol Far Kontrolü
Ön Sağ Far Kontrolü
Ön Sol Sis Kontrolü
Ön Sağ Sis Kontrolü
Ön Sol Lastik Yılı Kontrolü
Ön Sağ Lastik Yılı Kontrolü
Sol Arka Lastik Yılı Kontrolü
Sağ Arka Lastik Yılı Kontrolü
Arka Sol Stop Kontrolü
Arka Sağ Stop Kontrolü
Dörtlü Flaşör Kontrolü
Arka Sis Farı Kontrolü
Sağ Sinyal Kontrolü
Sol Sinyal Kontrolü
Geri Vites Sinyali Kontrolü
Arka Fren Lambası Kontrolü
Plaka Aydınlatma Kontrolü
Far Yıkama Kontrolü
Silgi Süpürgelerinin Kontrolü
Davlumbaz Kontrolü
Jant KontrolüKapı Kolları Kontrolü

Akü Testi

Aracın anlık şarj durumunu ve tam şarj sistemlerini analiz etmek için kullanılır. Marş basma kontrollü Yazdırılıp çıktısı verilmektedir.

Silindir Kapak Contası Ekspertiz

Araç stop halindeyken soğutma sistemine hava saati bulunan bir pompa bağlanır ve makul bir düzeyde şişirilir, basınçta azalma gölürüyorsa sıvı kaçağı aranır, özellikle kolay görülmeyen yerler (Kalorifer hortumları vb.) dikkatle kontrol edilir. Sıvı kaçağı olmadığı halde basınç düşüyorsa su motora dağılıyor (kapak contasından sızıyor) demektir.Bu deneme sonucunda basınç düşmüyorsa bu defa motor çalıştırılır ve öyle izlenir. Basınç motor çalıştıktan sonra düşüyorsa mutlaka contadan motora kaçak var demektir. Motor yağında artış ve bozulma olmadığına göre kaçak silindirlere, oradan da buhar halinde egzosta gidiyor demektir.

Yanal Kayma Testi

Almayı düşündüğünüz aracın fabrika çıkışı rot ayarına sadık olup olmadığı bu testle ortaya çıkmaktadır.Test temelde aracın ilgili dingile (TOE) ait tekerleğinin yürüme hızının ve sapmasının olup olmadığını tespit etmek için ölçüm platformunun üzerinden geçirilmesi (1 km ye tekabül eder) ile yapılır. Rot ayarı ve aks kontrolleri de bu sırada yapılır. Ölçüm sonuçları raporlanarak alıcıya sunulur.

Araç Altı Ekspertiz

Aracın liftle kaldırılarak, daha önce çarpma ya da sürtünme sonucu oluşmuş hasar varsa görsel olarak tespit edilir. Aracın ön takımlarında bir zedelenme ya da hasar varsa bu kontrol sırasında ortaya çıkar. Aracın yağ ve egzoz kaçaklarıyla ilgili problemleri varsa bu sorunlar tespit edilir ve ilerde oluşabilecek sorunların önüne geçilir.

Elektronik Beyin Kontrolü (OBD)

Garantili Arabam güvencesiyle aracınızın marka ve modeline göre uygun olan diyognoz (arıza tespit cihazı) cihazı aracınıza bağlantı yapılarak aracınızda olası elektronik arızaların tespit edilmesi sağlanır. Bu test esnasında aracınızın motor beyni, airbag beyni, klima beyni, otomatik şanzuman beyni, abs, asr, edl, ebl, hilholder, vb. gibi elektronik sistemlerin kontrolleri yapılarak arızalı olan aksamların tespit edilmesi sağlanarak sizlere rapor halinde sunulmaktadır.

Oto Ekspertiz Sonuçları Cebinizde

Garantili Arabam Cep Sayesinde Ekspertiz Sonuçlarını ilk Siz Görün. Piyasanın isteklerine tam anlamıyla cevap verebilen bir program geliştiren GARANTİLİ ARABAM Test sonuçları anında cebinizde sloganıyla;oto ekspertiz sonuçlarını ilk siz müşterilerin görmesini sağlamıştır.

Ekspertiz Talebi için: 0506 406 57 88 - 0546 228 56 00

4X4 OTO EKSPERTİZ HİZMETİ ERZURUM'DA SADECE GARANTİLİ ARABAM'DA!

ARACINIZLA YÜZLEŞMENİN VAKTİ GELDİ!

EXPERTİZ TALEBİ İÇİN HEMEN ARAYIN!
0506 406 57 88
0546 228 56 00

ERZURUM'DA TEK!

4X4 OTO EXPERTİZİ HİZMETİ ERZURUM'DA SADECE GARANTİLİ ARABAM'DA!